Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bol Ježiš Kristus v Indii? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Čomu všetkému je človek schopný veriť.

Ak mu nevonia Božie zjavenie, tak si ho upraví... A verí výmyslom.

Biblia o 18 rokoch Ježišovho života vôbec nemlčí, hovorí o nich úplne jasne:
Keď mal (Ježiš) dvanásť rokov ... Potom sa s nimi vrátil do Nazareta a bol im poslušný. (Lk 2,42.51)

... prišiel Ježiš z galilejského Nazareta a Ján ho pokrstil v Jordáne. (Mk 1,9)
Keď sa Ježiš dopočul, že Jána uväznili... Opustil Nazaret a prišiel bývať do pobrežného mesta Kafarnaum. (Mt 4,12-13)
Keď Ježiš začal účinkovať, mal asi tridsať rokov. (Lk 3,23)

Biblia teda jasne hovorí, že tých osemnásť rokov (a nie len osemnásť) prežil Ježiš v Nazarete, a plne prijal úlohu vyplývajúcu z ľudskej prirodzenosti.
 

Marian

dovolím si nesúhlasiť....upgradované učenie tóry JK nesie známky východných kultúr....je zjavné že sa s touto kultúrou niekde stretol....
Marian...knazi by mali byť vzdelaný ľudia a tak verím že poznáš východné filozofické smery a určite nájdeš tie pojivká medzi tórou a novým učením...
Zakrývanie očí nespôsobí efekt toho, že čo máme pred očami zmizne:)
 

David,

téma Ježiš v Indii bola veľmi populárna v 19. storočí. Bolo to spôsobené dobovou fascináciou Orientom, o ktorom však mnohé informácie boli skreslené (čo je často i dnes) a tiež snahou voľnomyšlienkárov spochybniť základy, na ktorých stojí kresťanský morálny systém.
Dnes sme však už omnoho ďalej, nielen časom - že žijeme v 21. storočí, ale aj poznaním a metódami vedeckého skúmania. A preto takéto konštrukcie, stavajúce na prekrútení a prispôsobení si faktov, už vyznieva veľmi detinsky.
Mimochodom, čo sa Vás týka, viete aký bol Ježišov vzťah k Tóre, keď tu používate také modernistické termíny ako "upgradované učenie tóry"?
 

Marian

nezmienil som vyššie že JK bol v Indii na to nemám dosť dôkazov,ale dosť dôkazov existuje v porovnaní judaizmu a kresťanstva.Odklon od tradičného chápania Jahweho a víťazného mesiáša...odklon od judaistického chápania olam ha-ba (svet,ktorý príde)....
Ak Ježiš prišiel s novými myšlienkami s novým konceptom(viem že povedal že neprišiel zmeniť ani jedno písmenko)ale priznajme si že zmenil.Už samotný žida mali problém v mnohých otázkach svojej viery hlavne saduceji a farizei sa rozchádzali v otázke vzkriesenia...
Ježišove ponímanie Jahweho(Adonaja )vo všetkom a chápanie"nebeského královstva"tu a teraz je možné porovnať s východnými filozofiami,ktoré hovoria o dosiahnutí satori resp. osvietenia.
Je tu teda dôvodné podozrenie že JK sa s týmito filozofiami stretol a následne sa ich snažil inplementovať do vlastnej kultúry....
Tu porovnaj:
Otec jezuita William Johnston píše o tom, že když se zdržoval v japonském zenovém klášteře, mistr se ho ptal na metodu, podle níž medituje. Johnston odpověděl, že tiše, beze slov, myšlenek, obrazů nebo idejí sedí v přítomnosti Boží.
Mistr se zeptal, zda je jeho Bůh všude, a když Johnston odpověděl kladně, zeptal se ho mistr, zda je "zcela zahalen do Boha". Johnston řekl, že ano. "A to prožíváte?" zeptal se mistr. Johnston řekl, že ano. "Výborně, výborně," řekl mistr, "jen tak dál. Časem zjistíte, že Bůh zmizí a zůstane jenom Johnston." Johnstona tato poznámka šokovala, protože mu zněla jako popření všeho toho, co mu bylo svaté. Proto mistrovi odporrn a řekl: "Bůh nezmizí. Ale možná Johnston, a potom zůstane už jenom Bůh." "Ano, ano," opáčil mistr usmívaje se. "To je totéž. Tak jsem to myslel."
 

ten majter zenu

bol zrejme ateista. lebo logicky ak Boh je clovek a zaroven kazdy clovek je Boh, tak su vsetci rovnaki. teda nemozu byt absolutni, lebo absolutny moze byt iba jeden, cize su to relativni bohovia, ktori bud maju svojho Absolutneho Boha, ktory ich zivi, alebo vznikli samostvorenim prirody a su konecni a smrtelni.
 

chcela som napísať článok

s presne rovnakým názvom, ale zatiaľ som sa k tomu nedostala.
Takže napíšem len stručne, čo malo byť v tom článku.
Písomné záznamy na základe ktorých niektorí prišli s hypotézou, že Ježiš žil v Indii sa z hľadiska autentickosti nemôžu porovnávať s písomnými záznamami, ktoré sú v Novom zákone.
Napríklad z historického hľadiska sa skúma, aký je časový rozdiel medzi najstaršou zachovanou kópiou a originálom, aké množstvo kópii sa našlo. O tom som písala v tomto článku http://tvrdonova.blog.sme.sk/c...
A v tomto takzvanom bibliografickom dôkaze obstojí Nový zákon omnoho lepšie ako iné staroveké dokumenty.
Ale sú tu aj iné veci, ktoré historici zohľadňujú, napríklad či dokumenty písali očití svedkovia udalosti, alebo aspoň na základe výpovedí očitých svedkov, či nájdu potvrdenie toho, čo sa tam píše aj v iných dokumentoch a podobne.
A v tejto HISTORICKEJ skúške autentickosti dokumenty Nového zákona (evanjeliá a skutky apoštolov) obstoja omnoho lepšie ako dokumenty, podľa ktorých mal Ježiš údajne pôsobiť v Indii.
A ešte chcem doplniť Mariana Vojtka: Ježiša neprijali v Nazarete, lebo si hovorili, že tohto Ježiša predsa poznáme. Je to ten syn tesára a Márie, ktorého súrodenci medzi nami žijú. Skrátka Ježiša od malička poznali ako normálneho chalana, ktorý medzi nimi vyrastal a preto bolo pre nich ťažké prijať ho ako Mesiáša.
 

hehehehehehhe - nesranduj a neklam!!!!!!

Mária ty tušíš,
že
kto je autorom evanjelií, ak to doteraz ešte ani teológovia 21. storočia nevylúštili?????

no tak to si potom iná trieda....

,-))))))))))))
 

suhlasim s tebou

v prvej vete vystihujes ludsku prirodzenost. tak je to . tyka sa to ale kazdeho cloveka, ako aj biskupov a papezov. samozrejme ti vyssi tu svoju upravenu pravdu nizsim z titulu moci vnutia ako nemennu a vecnu. a mame tu 1700 rocnu stagnaciu, ritualy, a totalne prekrutenie ucenia Jezisa Krista.
- zhruba pred 250 timi rokmi tu bol dalsi prorok Pana a poukazal na zakladny kamen zivota- to ze existuje iba jeden Boh nedelitelny a to je Pan Jezis Kristus. krestanske cirkvi tuto zakladnu Pravdu neakceptuju a preto ich chramy stoja na vode.
- Jezis Kristus prisiel okrem ineho aj zachranit ludstvo od hrozneho osudu. je logicke ze to co Sam stvoril to nemoze mat hrozny osud a to Boh osobne nemusi zachranovat.teda prisiel sem do Jemu cudzieho sveta, co mu bol vytvoreny obrazne povedane za chrbtom. aby mohol veci prevziat tu a nasledne v peklach , najprv sa musel oboznamit s jednotlivymi pseudonabozenstvami , ktore tu v tej dobe existovali. takze je logicke ze bol na tejto planete na vsetkych kontinentoch a na miestach ktore su dolezite pre buduce spasenie ludstva. je celkom mozne , ze bol aj v Indii. vsetko , co je potrebne a mozne o tejto veci vediet je vsetkym , ktori hladaju pravdu k dispozicii,
 

pletieš to - Syn Boží nie je Stvoriteľom

Ježiš bol len poslaný Bohom Otcom = Stvoriteľom, aby naplnil Zákon a Prorokov

Ježiš neprišiel nič meniť, vykonal čo mal - spasil nás, vykúpil nás svojou smrťou a potom si ho Otec povolal zase k sebe....
_____

Evanjelium podľa Matúša - kapitola 5

17 Nemyslite si, že som prišiel zrušiť Zákon alebo Prorokov; neprišiel som ich zrušiť, ale naplniť.
18 Veru, hovorím vám: Kým sa nepominie nebo a zem, nepominie sa ani jediné písmeno, ani jediná čiarka zo Zákona, kým sa všetko nesplní.

19 Kto by teda zrušil jediné z týchto prikázaní, čo aj najmenšie, a tak by učil ľudí, bude v Nebeskom kráľovstve najmenší. Ale kto ich zachová a tak bude aj učiť, ten bude v nebeskom kráľovstve veľký.
 

 

Ježiš tvrdil, že prišiel z neba- prečo mu kresťania neveria? TU zas niekto chce naznačiť, že to nebo bolo vlastne India. ??
V Judei na počiatku novoveku bol poriadný frmol a kto genocídu prežil len šíril a dotváral židovské mýty. Reálne Ježiš existoval len pár rokov- to predtým a to potom sú z 99% výmysly.
 

Čo presne znamená:

"úloha vyplývajúca z ľudskej prirodzenosti"?
 
Hodnoť

Nečítal som to celé,

ale v texte je zopár faktických omylov a nezmyslov. Jazyk, ktorý sa používa v Lhadaku a teda aj v lhadackých kláštoroch je tibetština, resp. jej lhadacký dialekt. Je veľmi nepravdepodobné, že by v kláštore Hemis uchovávali pálijske texy, keďže pálí je umelý jazyk, v ktorom sa zapisovali síce buddhistické texty (a to výhradne) ale inej školy, než je tá pod ktorú patrí Hemis a táto škola zmizla z Indie niekoľko storočí pred vznikom Hemisu. Nebolo zaužívané, aby sa pálí používalo na prekladanie sanskrtských textov. Ďalšia divná vec je, že by opát kláštora robil také tajnosti okolo textu, ktorý by sa v buddhistickom kontexte považoval len za príbeh a nie nejaké dôležité učenie. Okrem toho sa jeden američan pokúšal dopátrať zmieňovaného textu v kláštore Hemis, ale miestni mnísi mu povedali, že taký text neexistuje a nemajú ho. Ďalej Dalailáma nemá v Hemise žiadny palác. Čiže si to Notovič celé vymyslel, aby pridal na vierohodnosti svojmu rozprávaniu. Keďže v Notovičovej dobe nebolo prakticky možné sa dostať do Tibetu, ktorý bol vtedy v ezoterických kruhoch mimoriadne šik ostal mu len Lhadak, ktorý spadá pod zónu tibetského kultúrneho vplyvu a tak mal tiež aureolu mystickosti. Ježíš by bol blázon, keby sa vracal domov cez Lhadak, na mapke bez terénnych útvarov to síce vyzerá krásne ale je to vyslovená somarina, lebo by musel preliezať horami a štverať sa po ľadovcoch, načo by to robil, keď by mohol ísť pekne po pobreží Indického oceánu? Cez Lhadak nechodil v tej dobe do Pakistanu nikto!
 

cele to vyzera ako konspiracna teoria

ako vidno aj z faktickych prispevkov

rad by som priupomenul ze analogia nie je genealogia
cize podobnost sa da najst medzi vsetkym a navyse existovalo kulturne ovplyvnovanie po celom vtedajsom znamom svete
odvodzovat z toho ze Jezis bol v Indii(pekne daleko) patri teda do rise fantazie a nie do seriozneho historickeho vyskumu
 
Hodnoť

Bol Ježiš Kristus v Indii?

Nie nebol. Resp. nebol ale je.
 

Jezis bol na Slovensku

A to co videl a prezil,potom rozpraval zidom.
 

A Ty to vieš odkiaľ

Hodnoť

 

Prečo je to napísané takou príšernou slovenčinou? To je preklad z translage.google.com?
 

Čítal som to síce narýchlo,

ale žiadne prehrešky voči spisovnosti som si nevšimol.

Čo také Ti tam vadí?
 
Hodnoť

Mne to trošku

pripomínalo Járu da Cimrmana.
 

Necudo,

panov Cimrmana a Krista spaja viac ako ludia tusia.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Jaroslav Polaček: Väčší chaos som v živote nezažil, mrzí ma, že premiér na nás útočí 3 998
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 2 242
 3. Jozef Javurek: Smršť na Liptove 1 081
 4. Miroslav Ferkl: Negatívny vedľa pozitívneho. 733
 5. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 707
 6. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 703
 7. Alena Miklošová: Harvard: Love Story 615
 8. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 604
 9. Tomáš Jacko: Prečo Trump (možno) vyhrá: od ekonomiky po laptop z pekla 582
 10. Jiří Ščobák: Všem ufňukancům, kteří si stěžují, jak jsou porušována jejich práva 487

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Zoroslav Kollár a justičná fraška v Pezinku
 2. Gabo Németh: Láska z kríža
 3. Ján Buocik: Stanica Filiálka a bratislavský mestský vlak
 4. Andrej Hossa: Čo by ste mali vedieť ak hľadáte prácu?
 5. Roman Lechovič: Nestlé a genocída na deťoch
 6. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 7. Radoslav Tore: "Priemer" náš každodenný.
 8. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?
 9. Eduard Bartko: Sledovať spotrebu, rezervovať kapacitu alebo zapnúť a vypnúť? Aj takto sa dá šetriť v IT
 10. Ladislav Větvička: Igor Mažňak probudil Gustava. Probudi aji Jozefa?


Už ste čítali?